"בגלל שניהול בתי הספר מוחזק על ידי גברים – לא אכפת להם ממצבן של התלמידות"​

"בגלל שניהול בתי הספר מוחזק על ידי גברים - לא אכפת להם ממצבן של התלמידות"

"אמרו לי שאם זאת הייתה מחלה, או כל בעיה רפואית אחרת, זה היה נחשב כחיסור מסיבה רפואית, אבל בגלל שהיה מדובר בכאבי מחזור, זה לא היה נחשב כחיסור מוצדק," כך מספר מרקוס אליין, אבא לילדה בת 13 מקורנוול, אנגליה, לסקיי ניוז. אליין פנה לבית הספר של בתו על מנת לעדכן אותו כי היא לא תוכל להגיע לבית הספר. כאשר נשאל אם מדובר בכאבי מחזור, הוא ענה שכן, ובית הספר הכריז כי זה ייחשב לחיסור לא מוצדק, לעומת חיסור מבעיה רפואית.
מרקוס ומשפחתו | מתוך עמוד העצומה
בעקבות תגובת בית הספר, מרקוס הקים עצומה למשרד החינוך האנגלי, בתקווה להוביל שינוי בדרך שבה בתי ספר והחברה רואה בכאבי מחזור. "אני כן מאמין שיש מקום להתמודד עם הכאב ולהמשיך הלאה," מסביר אליין, "אבל לא כשמדובר בכאבים כרוניים. הרי לא מדובר כאן בכאב קטן שאפשר להתמודד אתו. מדובר בכאב שלפעמים משתק ומונע את סדר היום של אלו שיש להם מחזור".
בעצומה, אליין מדגיש כי "מכיוון שמקצוע ניהול בתי הספר מוחזק בעיקר על ידי גברים סיסג'נדרים, מביא לחוסר הבנה, או חוסר אכפתיות למצבם הפיזי, הנפשי והאקדמי של התלמידים. הגישה הזאת ממשיכה להיות קיימת גם בשנת 2021, והיא מסכנת נשים צעירות, טרנסג'נדרים, ותלמידים א-בינאריים."